Néhány általános tanács, ami segítheti a munkánkat.
A dolgozószoba berendezésekor célszerű azt az elvet követni, hogy a kevesebb néha több. Egy olyan helyiség létrehozása a célunk, ami egyszerre praktikus, kényelmes, motiváló, de mindeközben nyugodt is. Ha rendelkezésünkre állnak a munkánk ellátásához szükséges eszközök, akkor az alábbiakra érdemes figyelnünk, ha az elrendezésükre kerülne a sor.
Ne feledkezzünk meg az egészségünkről!
Bár az otthoni munkavégzés számos előnnyel jár, kétségtelenül elősegíti az ellustulást. A mozgásszegény életmód kialakulásának veszélyét növeli, ha már a lakásunkat sem kell elhagyni napközben. Természetesen az edzés, a munka utáni séta mind segíthetnek a megelőzésben, de a sport mellett a bútoroknak is komoly szerep jut, ha az egészségünk megóvásáról van szó. A dolgozószoba berendezésekor ergonomikus bútorokat válasszunk, azaz egy megfelelő magasságú és szélességű asztalt, de éppen ennyire fontos egy kellően kényelmes, hosszú távon is megfelelő tartást biztosító forgószék is.
Más megvilágításban
Amennyiben van rá lehetőségünk, igyekezzünk olyan helyiséget választani erre a célra, ahol természetes fény is rendelkezésünkre áll. Ez azért fontos, mert lehet bármilyen kiváló lámpánk, sajnos a természetes fényt semmi sem képes felülmúlni. Ha nincs arra lehetőségünk, hogy ablakos legyen a dolgozószobánk, akkor is törekedjünk a lehető legjobb fényviszonyokat megteremteni, hiszen ez is befolyásolhatja a munkavégzésünket.
Csendes, pihenő
A munkaszobát célszerű a lakás egy csendes részén berendezni, jól elválasztva az életterünktől. Ez nem jelenti azt, hogy a személyes tárgyakat száműznünk kellene, ahogy azt sem, hogy ha rendelkezünk elégséges hellyel, ne alakíthatnánk ki egy pihenősarkot. Ahogy az irodában, a dolgozószobában is jól jöhet egy babzsák, puha fotel, ahol megihatjuk a kávénkat, és új erőre kaphatunk friss gondolatokkal.