A legtöbb ember elköveti azt a hibát, hogy az irodát egyszerűen munkahelyként kezeli.
Mintha nem is lenne fontos, milyen a hangulatunk a négy fal között, ahol hosszú órákat töltünk. Ahol dolgozunk, gondolkodunk, új ötleteket és megoldásokat kell kieszelnünk. Mutatjuk, hogy lehet a legtöbbet kihozni a berendezésből, hogy az iroda inspiráló és egészséges környezet legyen.
Maxoljuk ki a területet!
A helytakarékos bútorok azontúl, hogy helyet spórolnak, a munka minőségét is megváltoztatják. Érdemes kipróbálni a többfunkciós megoldásokat, amilyeneket a MÖBELIX irodabútor kínálatában is találunk.
Egy moduláris asztalt is beszerezhetünk, amely alatt rejtett tárolók vannak, vagy polcot, amin nemcsak az iratok kapnak helyet, de a dekorációk is jól mutatnak. A kulcs a funkcionalitás és a design egyensúlya.
Az észrevétlen rend
A káosz az alkotás ellensége, de a rendezettség nem jelent egyet az unalmas, szögletes tárolórendszerekkel. Az iroda olyan, mint egy kirakós. Mindennek meg kell, hogy legyen a maga helye.
Egy aktaszekrény, irattartó vagy görgős tároló mind segíthet abban, hogy az asztalokon csak az legyen, amire épp akkor szükség van. Néhány praktikus, átgondoltan kiválasztott, minőségi kisbútor jobb, mint egy nagy és átláthatatlan tároló.
Gondolkodjunk tovább a hagyományos íróasztalnál! A sarokasztalok tágas munkafelületet kínálnak, a laptop asztalkák pedig mobilitásban és helytakarékosságban verhetetlenek.
A fény energizál és frissít
Ha van természetesen fény, használjuk ki, amennyire csak lehet. Energiát ad és javítja a hangulatunkat. Ha muszáj világítani, ne elégedjünk meg az egyszerű íróasztali lámpával. Keressünk szabályozható fényforrásokat, hogy a munkához legmegfelelőbb fényben dolgozhassunk.
Világosban, még ha a tér optikai növelésével érjük is el, nagyobbnak érződik a helyiség, sőt, fel is frissít. A hatás érdekében akár egy tükröt is elhelyezhetünk.
A környezet ereje
Az, hogy milyen színekkel vesszük körül magunkat, befolyásolja a hangulatunkat és a produktivitásunkat. A fókuszált munkát a nyugtató árnyalatok támogatják, a kék és a zöld. A pörgősebb, energikusabb napokhoz inkább az élénk, merész színek passzolnak. Ezek megtörik a monotonitást.
Egy-egy növény nemcsak szép látványt nyújt, hanem a levegőt is tisztán tartja. Természetességet lopnak a mesterséges környezetbe, a pálmák és pozsgások ráadásul nem igényelnek különösebb törődést.
Ergonomikus kényelem
Hogy mitől ergonomikus egy elrendezés vagy berendezés, megoszlanak a vélemények. Egy biztos: az ideális asztal szinte a kezünk meghosszabbítása, és szabályozható magasságú, hogy időnként állva folytathassuk a munkát, hogy kíméljük a hátunkat. A jó székek ismertetőjele, hogy az első óra után is kényelmesek.
Az ergonomikus kialakítás azonban túlmutat a bútorokon. Akár kialakíthatunk egy szünetzónát is. Egy kényelmes fotelben erőt gyűjthetünk az új ötletekhez, kicsit eltávolodhatunk a képernyőtől. Ugye, milyen csábító ötlet?