Menu
in

A fizikoterápia önállóan vagy kísérő kezelésként jobb?

A fizikoterápia önállóan vagy kísérő kezelésként jobb?

A fizikoterápia egyre népszerűbbé válik az egészségügyi kezelések között, mivel hatékony módszer a fájdalom csillapítására, a szövetek regenerálására, az izmok lazítására és a keringés javítására egyaránt.

Azonban felmerül a kérdés, hogy a fizikoterápia önállóan vagy kísérő kezelésként hatékonyabb? Ebben a cikkben ezt a kérdést járjuk körbe, megvizsgálva a fizikoterápia különböző alkalmazási módjait és azok előnyeit.

Miért válasszuk a fizikoterápiát?

A fizikoterápia legfontosabb előnye, hogy természetes módon segít a fájdalom csillapításában és a gyógyulás elősegítésében. A kezelések során alkalmazott olyan technikák és eszközök, mint például az ultrahang, gyógyszeres kezelés nélkül is hatékonyan segítenek. A fizikoterápia Budaörs városában kiváló lehetőségeket kínál mindazok számára, akik természetes, mellékhatásmentes és hatékony kezelést keresnek mozgásszervi panaszaikra. Nézzük, hogy milyen kezelési kombinációkból választhatnak a helyi klinika vendégei!

A fizikoterápia mint önálló kezelés

A fizikoterápia önállóan is hatékony módszer lehet a különböző mozgásszervi problémák kezelésére. A terápia hatékony a fájdalomcsillapításban, melyet mechanikai ingerekkel vált ki, gátolva a fájdalomreceptorok aktiválódását. A természetes kezelés során nem találkozik testünk kemikáliákkal és sugárzásnak sincs kitéve. Ráadásul ez a biztonságos gyógymód nem jár kellemetlen mellékhatásokkal sem. Egyetlen hátránya, hogy önmagában nem biztos, hogy elég, ha olyan fokú a mozgásszervi problémánk. Ilyenkor más módszereket is be kell vetni a fizikoterápia mellett.

Fizikoterápia kísérő kezelések

A fizikoterápia kiegészítő kezelésként is rendkívül hatékony lehet, vagy lehet a fő terápiás forma, amely mellé más gyógymódokat választhatunk. Sok esetben a fizioterápiás kezelésekkel, a gyógytornával, a manuálterápiával vagy a gyógymasszázzsal kombinálják, mert ezek variációi komoly mértékben felgyorsíthatják a gyógyulást.

A kombinált hatás hatékonyabb fájdalomcsillapítást eredményez, továbbá gyorsabban javítja a keringést, idézi elő a gyógyulást és valósítja meg a teljes regenerációt. A különböző fizikoterápiás és fizioterápiás módszerek együttes alkalmazása teljes mértékben személyre szabhatóvá teszi a kezelési tervet, így egyéni igényeinknek megfelelően gyógyulhatunk.

Hogyan vehetők igénybe kombinált fizikoterápiás kezelések?

Minden esetben egy alapos anamnézissel kezdődik a vizsgálat, majd a mozgásszervi probléma feltérképezését egy manuális vizsgálat követi, mely során a szakember felméri a páciens fizikai állapotát. A fizikális vizsgálatot követően személyre szabott kezelési terv születik, amely meghatározza, hogy a terápia önmagában fizikoterápiával, vagy kombinált terápiás megoldásokkal fog történni. Ha a terv elkészült, akkor már akár azonnal is kezdetét veheti a kezelés!

A fizikoterápia mind önállóan, mind kísérő kezelésként hatékony megoldást nyújthat a különböző mozgásszervi problémák kezelésére. A megfelelő alkalmazási mód kiválasztása az egyéni állapottól és igényektől függ, de mindkét esetben jelentős javulást érhetünk el.

Kilépés a mobil nézetből